Autorzy

Aleksandra Cieślak (ur. 1981) 

Studiowała na Wydziale Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie (dyplom w Pracowni Projektowania Książki) oraz w Staatliche Akademie der Bildenden Kuenste w Stuttgarcie. Zajmuje się ilustracją książek, ilustracją prasową oraz projektuje plakaty. Nie tylko rysuje, ale także pisze teksty i wiersze dla dorosłych i dzieci. Współpracowała z takimi magazynami jak: Magazyn Książki, Kikimora, Kukbuk, Empik, Maleman, Wysokie Obcasy Extra oraz instytucjami kultury: Muzeum Żydów Polskich POLiN, Opera i Filharmonia Podlaska (Europejskie centrum sztuki), Muzeum Etnograficzne w Warszawie czy Instytut Teatralny.Dla ZUZU TOYS narysowała 4 komplety zmywalnych tatuaży: „Potwory”, „Letnie wzory”, „Postacie z bajek” oraz „Pojazdy”.

 

Zosia Dzierżawska (ur. 1983)

Studiowała literaturę porównawczą w Warszawie oraz podyplomowo ilustrację w Mediolanie. Ilustratorka i autorka komiksów. Jest jedną z założycielek mediolańskiego studia ilustracji Armad’illo..
Nagrody: wyróżnienie w konkursie ilustratorów w Bolonii oraz przez Society of Illustrators w Nowym Jorku. Zilustrowała dwie książki dla najmłodszych dzieci „Mój Dom. Pierwsze słowa” i „Moje Wakacje. Pierwsze Słowa”.

 

Diana Karpowicz  (ur. 1986) 

Ukończyła Akademię Sztuk Pięknych we Wrocławiu na kierunku projektowanie graficzne. Zajmuje się ilustrowaniem, głównie dla dzieci, a także projektowaniem identyfikacji graficznych. Jest autorką ilustracji do książek, m.in.: "Krótka historia rzeczy" oraz "Krótka historia starożytnych cywilizacji" , „Krótka Historii Rzeczy” oraz „Gruba ryba cienko śpiewa”.

 

Elżbieta Karpowicz (ur. 1961)

W wolnej chwili pisze wiersze i wierszyki dla dużych i małych. Przygodę z pisaniem zaczęła już w szkole podstawowej. W liceum po raz pierwszy opublikowano jej wiersze na łamach ówczesnego miesięcznika RADAR. Lubi się uśmiechać, uwielbia lody czekoladowe i kocha dzieci. Jest autorką wierszy z książki "Gruba ryba cienko śpiewa".

 

Agata Kopff (ur. 1981)

Pochodzi z artystycznej rodziny. Jako dziecko zafascynowała się japońskimi kreskówkami i i zaczęła obsesyjnie rysować ulubione postacie z anime. Przez wiele lat nie była zupełnie związana z rysowaniem, aż do momentu gdy zajęła się projektowaniem stron internetowych… a później także ilustracją. Jej marzeniem było, aby rysunki ożyły dzięki animacji. Marzenia spełniają się, obecnie pracuję nad ilustracjami do animacji dla dzieci. Jest autorką ilustracji do teczki inspiracji „Taniec”.

 

Kamila Loskot (ur. 1992)

Absolwentka ZSAP oraz Wyższej Szkoły Technologii Informatycznych w Katowicach na profilu Grafika Artystyczna.
Miłośniczka kotów i dobrych bajek dla dzieci. Entuzjastka różnych form plastycznych. Nałogowo kupuje różnorakie papiery, kredki i plastelinę. Wolne chwile spędza z książką. Gdy nie ma siły myśleć, to koloruje kolorowanki. Właścicielka kotki Arwenki. Dla ZUZU TOYS zilustrowała teczkę inspiracji „Miasta”.

 

Daria Solak (ur. 1991)

Studiowała grafikę na ASP w Warszawie i Bolonii. Ilustratorka na pełen etat. Największą frajdę sprawia jej rysowanie ręcznie, przy stole w kuchni.  Uzależniona od kredek, kawy i kupowania książek dla dzieci. Jest autorką dwóch książeczek do kolorowania „Poznajemy zwierzaki” i „Zabawa w zawody”.

 

Monika Utnik-Strugała (ur. 1981)

Ukończyła Italianistykę na Uniwersytecie Warszawskim. Od wielu lat jest dziennikarką  związana z pismami wnętrzarskimi. „Krótka Historia Rzeczy” to jej druga książka.

 

Marianna Sztyma (ur. 1973)

Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Jest malarka i ilustratorką. Często ilustruje dla prasy. Współpracuje między innymi z „Twoim Stylem”, „Charakterami”, „Newsweekiem”, „Wysokimi Obcasami”. Dla nas zilustrowała teczkę inspiracji „Moda”. Mieszka w Górach Izerskich.


Martyna Żółtaszek (ur.1980)

Absolwentka ASP we Wrocławiu, od wielu lat mieszkająca w Bristolu. Proces twórczy zawsze rozpoczyna od ołówka… a następnie wykorzystuje akwarele i pastele. Mówi o sobie, że jest gadatliwa i optymistyczna a jej natura odbija się w ilustracjach. Dla ZUZU TOYS zilustrowała puzzle z mapą Polski.